Porządki na repo – czyli jak powinno wyglądać publiczne repozytorium github dla projektu .NET

Dodano: 10 października 2017 o godzinie 23:06

Zebrałem w końcu dość chęci do ruszenia projektu, tak więc dzisiejszy dzień poświęciłem na zrobienie porządków na Githubowym repo. (link)

Na początku myślałem, że będzie to bułeczka z masełkiem, natomiast okazało się, że publiczne repo żądzą się swoimi prawami, w które fajnie byłoby się wpasować, żeby stanowiło dla nas ładną wizytówkę – w końcu możemy podpisać się pod nim swoim nazwiskiem.

Pierwszym zagadnieniem, którego dzisiaj się nauczyłem jest przyjęty schemat struktury plików, dzięki któremu osoba zainteresowana naszym repozytorium będzie wiedziała co znajduje się w każdym z folderów. I tak oto trafiłem na na stronę tłumaczącą jak to powinno wyglądać w moim przypadku – .NET project structure 

Kolejną rzeczą, na temat której zrobiłem dziś rozeznanie jest plik README.dm, który – jak się okazuje może w przystępny sposób szybko wytłumaczyć osobie zaciekawionej kwestie związane z naszym projektem. Dlaczego rozszerzenie dm, a nie txt? A no dlatego, że github z pliku dm zrobi ładne podsumowanie na stronie naszego repo. Co więcej – pozwala nam w przystępny sposób go formatować. (link)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *